Her Haliyle Kediliyoruz !

Biraz tebessüm…

Kedi, İnsan Olunca….

Kedinin biri Tanrı’dan bir günlüğüne sahibinin yerine geçmek istemiş. Tanrı kedinin isteğini kabul etmiş. Kedi sabah uyandığında kendini evin erkeği olarak yatakta bulmuş ve günü insan olarak yaşamaya başlamış. Akşam olduğunda Tanrı kediyi çağırmış. “Ee günün nasıl geçti? İnsan olmak hoşuna gitti mi?” diye sormuş.

Kedi yüzünü buruşturup başlamış anlatmaya “Sabah tam kalkıp hazırlanacaktım ki bir el bir yanlarıma uzanıp şimdi olmaz dedi. Bir baktım biri zorla bana bir şeyler yaptırıyor. Oysa biz istediğimizde olur böyle şeyler. Sonra aynanın karşısında bir bıçakla hiç gereği yokken elimi yüzümü kestim. Bu da yetmezmiş gibi otobüste yer olmadığı için yarım saat ayakta kaldım. Oysa kedi olsa idim bir yerlere sığışabilirdim. Sonra işyerinde patronum beni azarladı. Ama hiçbir şey yapamadım. Kedi olsa idi tırmığım ile haddini bildirirdim. Öğle yemeğinde ise haşlanmış sebze vardı. Tuvalete girmek için dakikalarca bekledim. Halbuki köşede işimi hemen halledebilirdim.” demiş.

Tanrı şaşırmış. “Pekiyi hiç beğendiğin bir şey olmadı mı?” demiş.

Kedi kötü kötü gülmeye başlamış. “Olmaz mı” demiş ve devam etmiş “Komşunun köpeğini alıp arabaya attığım gibi kentin öteki ucuna götürüp bıraktım.”34700_441455824181_506630_n