Kedisel Bilgiler

Çöpleriniz can almasın”

Hiç düşündünüz mü?

Kırılıveren bir bardak, parçalanmış bir ayna.. Doğruca çöp poşetine.. kenarı kesici şekilde açık bırakılmış konserve kutuları.. traş bıçakları, sivri uçlu eski eşyalar, çiviler… Kullanılmış ilaçların kalıntıları, bayanların saç boyalarından arta kalan kimyasallarla dolu poşetler, ev temizliğinde kullandığımız ilaçlı/kimyasal dolu boş deterjan kutuları…

Peki özellikle mutfak artıkları ile beraber bir naylon poşete koyularak atılan bu tehlikeli maddeler, sokaklarda üç beş lokmanın peşinde olan aç, mağdur hayvanlarımız tarafından karıştırılınca ne oluyor? Bir çoğunun yüzü yaralanıyor, ağızları kesiliyor ve neticede enfeksiyon kapıyorlar!

Lütfen tıbbi atıkları, kesici / delici çöpleri daha bir özenle koyun poşetlerinize! Cam kırıklarınızi bir çok defa gazeteye sarabilir, iğne/sivri uçlarını zararsız hale getirebilir, her türlü zarar verebilecek madde ve eşyaları özenle paketleyerek atınız çöp kutunuza.

Şimdi bu yazıdan sonra bir kere daha düşünün: ÇÖPLERİNİZ CAN ALMASIN!!!

Açlıktan neredeyse sürünerek geldiği çöpteki bir lokma ete ulaşmak için yüzünü kesen konserve kutuları ve onca pis atık aşarak doymaya çabalayan zavallı hayvanları bir kez olsun düşünmeli her insan….orada yemeye çalıştığı iki lokmadan sonra gecenin sessizliğinde karnına giden bir madde ya da kimyasal yüzünden gün ışıyana kadar acı çekenleri hep hatırlayın! Onlara birşey olmaz diyen arkadaşlarınıza da anlatın!

533817_10151258196419182_2105041605_n Fotoğraf için Sabahattin Kurtoğlu’na da ayrıca teşekkür ederiz